Dalsza nawigacja w tym serwisie oznacza, że użytkownik zgadza się na użycie plików cookie do celów statystycznych, usługowych i reklamowych. Dodatkowe informacje Zamknij

Masyw Aravis znajduje się w Prealpach Górnej Sabaudii i małej części w Sabaudii. Najwyższym punktem masywu jest szczyt Pointe Percee, który wznosi się na wysokość 2750 metrów. Masyw Aravis to wąwozy i płaskowyże poprzecinane przełęczami i dolinami wyrzeźbionymi przez potoki górskie, co czyni go idealnym regionem do uprawiania sportów zimowych, pieszych wędrówek czy nawet wspinaczki.

Cztery wielkie stacje narciarskie po francuskiej stronie tego masywu, to: Le Grand Bornand, la Clusaz, Manigod oraz Saint Jean de Sixte, stacje certyfikowane „narty i rodzina". Masyw Aravis zaprasza na odpoczynek z bliskimi w czarującej scenerii gór.

Stacje narciarskie znajdują się blisko siebie, przy czym każda z nich umiała zachować swój własnych charakter. Masyw ten to jeden z rzadkich terenów, na którym udało się zachować równowagę między rozwojem turystyki a rolnictwem.

W istocie Masyw Aravis oferuje niezwykle bogatą i zieloną florę umożliwiającą szeroką działalność pasterską związaną z produkcją słynnego sera Reblochon, który posiada certyfikat Kontrolowanej Nazwy Pochodzenia (AOC). To połączenie tradycji z nowoczesnością, zaśnieżone szczyty i pełne zieleni doliny sprawiają, że Masyw Aravis zachwyca zarówno latem, jak i zimą.

Zobacz wszystkie stacje narciarskie Masywu Aravis obsługiwane przez firmę Skiset

Wypożyczalnie nart sieci Skiset mieszczą się w trzech z czterech wielkich stacji narciarskich masywu Aravis: