Dalsza nawigacja w tym serwisie oznacza, że użytkownik zgadza się na użycie plików cookie do celów statystycznych, usługowych i reklamowych. Dodatkowe informacje Zamknij

Masyw Beaufortain to francuski masyw leżący na granicy dwóch departamentów alpejskich – Sabaudii i Górnej Sabaudii. Otaczają go masywy Mont Blanc, Vanoise, Bauges oraz Aravis. Przecinają go dwie rzeki – Dorinet oraz Doron.

Masyw ten otacza około piętnastu szczytów, w tym między innymi szczyt Roignais, który stanowi punkt kulminacyjny na wysokości 2 995 metrów. Masyw Beaufortain znany jest ze swoich wielkich stacji narciarskich, takich jak Megève (słynna, luksusowa stacja), Saint-Gervais-les-Bains, les Saisies, Arêches-Beaufort, les Contamines-Montjoie, Notre-Dame-de-Bellecombe et Praz-sur-Arly, Crest-Voland. Jest on również znany dzięki swojemu słynnemu serowi „Beaufort" o prasowanym i dogrzewanym miąższu. Ser ten posiada certyfikat Kontrolowanej Nazwy Pochodzenia (AOC) od 1968 r. i jego nazwa związana jest ze stolicą masywu Beaufortain, która nosi tę samą nazwę.

Zobacz wszystkie stacje narciarskie Masywu Beaufortain obsługiwane przez firmę Skiset